سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرکس برای خدا، بابی از دانش را فرا گیرد تا به مردم بیاموزد، خداوند پاداش هفتاد پیامبر به او بدهد . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
سرباز نبرد نرم
 
 RSS |صفحه اصلی|ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» تحلیل گونه ای بر موضوع اسیدپاشی

 تحولی که انقلاب حضرت امام روح الله الموسوی الخمینی در عالم به طور عام، و در کشور ما به طور خاص به وجود آورد به قدری عظیم و بنیادین است که ساعتها می توان در مورد  آن حرف زد که اصلا بنای ما بر آن نیست و فقط چند اشاره گذرا جهت نتیجه گیری موضوع به چند نکته خواهیم داشت.
پرده اول:
 آنچه مسلم است عده ای در داخل و عده ای در خارج، منافعشان به خطر افتاد و از جایگاهی که داشتند به زیر کشیده شدند. برخی از ایشان از کشور  گریختند و عده ای هم که در کشور ماندند بعضاً زیر چتر گروهک ها و سازمان هایی نظیر منافقین خلق و... رفتاری خصمانه پیش گرفتند.  البته  در  مواردی که قصد براندازی خود را برملا کردند، ضربه سهمگینی از نظام بر آنها وارد آمد  .
پرده دوم:
در قضیه قتل عثمان که به گواه تاریخ و تصریح حضرت امیر در متن نهج البلاغه که می فرمایند حمایتم از عثمان تا بدانجا پیش رفت که «خشیتُ أن أکونَ آثماً» جنگ روانی را به صورتی اداره کردند که نوک پیکان اتهام را به سمت علی علیه السلام، نشانه رفته و  غائله غم انگیز جمل را براه انداختند.
پرده سوم:
گذشت تا قصه کربلا پیش آمد دشمن اینجا را صداقت به خرج داد و علت اصلی قضیه را لو داد که ای حسین! قصد جانت را کرده ایم «بُغضاًلِأبیک» و به طور خلاصه «احقاداً بدریةً و خیبریةً و حنینیة» همه در کربلا سر باز کرد. در این رابطه سخن از نقش امیرالمومنین علیه السلام  بسیار است اما به دو نکته اشاره می کنم.
اینکه حضرت سران شرک و کفر و را به خاک مذلت کشاند یک طرف، که به طور حتم کینه عده ای را به دنبال داشته و مترصد فرصتی بودند برای انتقام؛حال از خودش نشد از پسرش، الی یوم القیامة؛ و از طرف دیگر در بین صفوف مسلمین هم عده ای که بویی از شجاعت نبرده بودند و نور ایمان دردلشان رسوخ نکرده بود به جای اینکه از حماسه آفرینی های امیرالمؤمنین علیه السلام  شاد گردند و او را اسوه ی خویش قرار دهند، آتش حسادت در دلشان شعله ور شد و آنها نیز گفتند ما نخواهیم گذاشت که علی به سروری ما برسد و دیدیم و می بینم که چه کردند و چه می کنند.
پرده چهارم:
و اما پرده چهارم که در واقع این پرده همیشه تکرار می شود و بصیرت و جهاد بصیرت افزای ما را می طلبد همین قضیه موسوم به اسیدپاشی است که درست همزمان با بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی مطرح می گردد.  اینجا نیز دشمن مترصد فرصت است تا به انقلاب ضربه بزند و عناصری که کینه نظام را در دل دارند مترصدانه دست به تحریک عامه مردم از همه جا بی خبر و بعضاً تحت تأثیر رسانه های آن سوی مرزها بزنند. و اینجاست که ما باید به هوش باشیم به ویژه طلاب عزیز این تهدید و بحران را به فرصتی برای روشن گری تبدیل کنند و ان شاء الله به حق قهرمان نافذالبصیره ی عاشورا حضرت عباس علیه السلام  آحاد ملت ما، به مراتبی از بصیرت عاشورایی دست یابند.

و مکروا و مکرالله والله خیرالماکرین
والسلام
سعید نصراللهی نسب
1393/8/5نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سعید نصراللهی نسب ( دوشنبه 93/8/5 :: ساعت 9:35 صبح )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

نکته یِ مهمی در باب شیعه گی!
پینگیلیسم سیاسی!
راز سانسور مارادونا
نیازمند گروه خون عشق مثبت
پرسشی نو در موضوع بحران کرونا
همیشه وقت رفتنهای هر روزه
کریم الصفح
پاییز پر خزان
زندگی به سبک گل
پرسشی نو در موضوع بحران کرونا
و ما امّا کران تا کران کر
#دیوانه گی_شبانه، این قسمت چرا به این درخت می گویند بید مجنون!؟
وای از این کتاب
تو به تاریکی عادت نکن
کمتر شنیده شده در باب تقوا
[همه عناوین(142)]